مجبوس لحم

معرفی:مجبوس یکی از بهترین پلوهای عربی است، که بسیار خوشمزه و خوش طعم است. در طرز تهیه مجبوس از ادویه هایی نظیر رازیانه، گشنیز، زیره سبز، میخک و چوب دارچین و ادویه های خوش طعم دیگری استفاده می شود که مزه خاصی به پلو می دهند.

مجبوس لحم

مواد لازم:

مرغ : 5 تکه

پیاز : 1 عدد

هل : 5 عدد

برنج : 5 پیمانه

گوجه فرنگی : 5 عدد

زرد چوبه : به میزان لازم

فلفل : به میزان لازم

نمک : به میزان لازم

میخک : 5 عدد درسته

چوب دارچین : 2 عدد کوچک

زیره سبز : 1 قاشق چای خوری

رازیانه : نصف قاشق چای خوری

تخم گشنیز : 1/4 قاشق چای خوری

مجبوس لحم

طرز تهیه:

ابتدا مرغ را برداشته داخل قابلمه بریزید، سپس 3 عدد میخک، چوب دارچین، فلفل سیاه، هل روی آن بریزید شعله را روشن کرده، گوشت را روی حرارت قرار دهید، بعد آب به آن اضافه کنید.سپس گوجه ها را رنده کرده روی گوشت ریخته هم بزنید،زمان دهید تا گوشت خوب بجوشد و مغز پخت شود، و آب را بیشتر بریزید زیرا از باقیمانده آب گوشت برای درست کردن برنج نیز می توانید استفاده کنید، سپس مرغ را خرد کرده برای داخل برنج و کنار بگذارید.  در مرحله بعد طرز تهیه مجبوس, تخم گشنیز را با رازیانه و باقی مانده میخک درون آسیاب بریزید و آن ها را با هم مخلوط و پودر نمایید، برنج را که از قبل شسته اید با آب مرغ پیمانه کرده و در روی حرارت قرار دهید، تا برنج بجوشد و آب مرغ خوب به خورد برنج برود.

مرغ ها را به همراه یک قاشق از ادویه ها لابه لای برنج ریخته و دم کنید،. بعد از نیم ساعت برنج را داخل دیس بکشید. برنج آماده سرو است، روی برنج را می توانید به وسیله ذرت، گوجه فرنگی،  سبزی و تکه های مرغ تزیین کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید